Tropica substrát Aquarium Soil Powder 3 L

Tropica substrát Aquarium Soil Powder 3 L

Vaše cena
550,00 CZK
Vaše cena bez DPH
454,55 CZK
Dostupnost Praha
12 ks Ihned k odběru
Dostupnost Vysoké Mýto
10 ks Ihned k odběru
Kód
52860
Kód výrobce
712

 

Tropica substrát Aquarium Soil Powder 3 L
550,00 CZK
Praha 12 ks Ihned k odběru
Vysoké Mýto 10 ks Ihned k odběru
Tropica substrát Aquarium Soil Powder 9 L
1 069,00 CZK
Praha 24 ks Ihned k odběru
Vysoké Mýto 32 ks Ihned k odběru
Aquarium Soil Powder
"Profesionální substrát pro aquascaping"

Aquarium soil je speciální výživné dno z úrodného jílu, které je tepelně upraveno, aby se nerozpadalo, nezpůsobovalo zákal v akváriu a ručilo tak za zdařilí růst rostlin a čisté akvárium bez řasy. Právě díky těmto vlastnostem se stává substrát jasnou volbou pro mnoho akvaristů.

Proč zvolit substrát Tropica Aquarium Soil
"Kvalitní substrát předurčuje výsledek"

Obsahuje velké množství hnojiv
Vysoký obsah hnojiv je zárukou kvality substrátu, která zajišťuje zdařilí růst akvarijních rostlin a stimuluje jejich zbarvení. Substrát také absorbuje nadbytečné živiny z vody, čímž limituje růst řasy a rostlinám se dostává živin jen když je skutečně potřebují. Tyto dvě vlastnosti jsou klíčové nejen pro úspěšný start, ale i pro dlouhodobě dobré výsledky.  

Snižuje tvrdost
Jako přirozený iontoměnič dokáže substrát snižovat tvrdost vody. 

Frakce powder 1-2 mm
Tato frakce je velmi vhodná pro husté sázení a zdařilej růst kobercových rostlinek. Díky jemné zrnitosti se skrze substrát velmi snadno dostanou krátké kořeny těchto rostlin. Doporučujeme v akváriu po celé ploše aplikovat substrát frakce 3 - 4 mm a přikrýt jej vrstvou 1 - 2 cm substrátem powder. Velkou výhodou této frakce je, že díky jemné zrnitosti do dna nebudou propadávat výkali a zbytky krmiva, čímž si usnadníte práci při odkalování.

Upravuje pH a kH vody
Snižuje pH na 6,5 - 6 a kH na 0 - 2 což je vhodné pro efektivnější rozpouštění CO2, ale také tyto hodnoty splňují nároky většiny akvarijních rostlin a živočichů. 

Vytváří ideální prostředí pro chov rybiček
Zdravé rostliny rovná se zdravé ryby, přísloví, které platí už po dlouhá léta. Díky výborným vlastnostem a přírodnímu složení se v akváriu bude dařit i Vašim rybičkám.    

Vytváří ideální prostředí pro chov krevet
Jílové substráty mají velkou výhodu, že se na nich objevuje film řasy, kterým se živí i ty nejmenší krevetky a dokáží tak v nádržích s tímto substrátem velmi dobře prosperovat a rychle se množit.

Křišťálově čistá voda
Jílový substrát můžeme také chápat jako biologické filtrační medium což skutečně je, jeli zaručeno optimálního proudění ve vodě, přičemž se zde může osídlit mnoho nitrifikačních bakterií, které čistí vodu a napomáhají zdravému a dlouhodobému chodu Vašeho akvária.

100% přírodní produkt
Jedná se o čistě přírodní produkt, který je dokonalý jako příroda sama, což Vám ukáže i výsledek ve Vašem přírodním akváriu.
 

Proč a jak substráty používáme zjistíte zde:

 


Vlastnosti:
Dvojí tepelná úprava = dlouhá životnost
Obsahuje velké množství živin
Velká plocha pro nitrifikační bakterie
Absorbuje nadbytečné živiny
Upravuje vodu
pH: 6 - 6,5
kH: 0 - 2
Frakce 1-2 mm
Snižuje tvrdost
Vhodný pro pěstování krevetek
Vyrobeno v Japonsku

Výrobci uvádí, že životnost substrátu jsou dva roky než se začne rozpadat, naše zkušenost je taková, že je tomu i mnohem déle. Často je ale zaměňován detrit právě za rozpadlý substrát. 

Balení 3 kg (3 Litry)


Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
E-mail
Dotaz
Odeslat

- 17.11.2020 23:15
Dobry den, je nevyhnutne pri kobercovych rastlinach pouzit Aquarium Soil Powder? Alebo je mozne aby mi kobercove rastliny prosperovali aj "iba" v Aquarim soil frakcie 3-4 mm ? Dakujem.
Odpověď: Dobrý den, pro kobercové rostlinky je dobré mít co nejmeší frakci substrátu, v opačném případě hrozí jejich vyplavávání
Martin - 08.03.2020 20:39
Dobrý den mám na vás otázku Bude mi stačit tento substrát pro akvárko dennerle nano Cube 30l?
Odpověď: Dobrý den, na přibližné pokrytí dna 2-3 cm vrstvou ano, ale pro lepší formování krajiny bych doporučil 6l substrátu.