DENNERLE Substrát Scarper´s Soil 4 L

DENNERLE Substrát Scarper´s Soil 4 L

Vaše cena
490,00 CZK
Vaše cena bez DPH
404,96 CZK
Dostupnost Praha
4 ks Ihned k odběru
Dostupnost Vysoké Mýto
10 ks Ihned k odběru
Kód
14197
Kód výrobce
4580

 

DENNERLE Substrát Scarper´s Soil 4 L
490,00 CZK
Praha 4 ks Ihned k odběru
Vysoké Mýto 10 ks Ihned k odběru
DENNERLE Substrát Scarper´s Soil 8 L
890,00 CZK
Praha 4 ks Ihned k odběru
Vysoké Mýto 9 ks Ihned k odběru
Scaper‘s Soil je speciální aktivní půdní substrát vyvinutý speciálně pro akvaristiku. Vytváří mírně kyselou a měkkou vodu, kterou vyžaduje většina zvířat a rostlin z tropických oblastí. Substrát Scaper‘s Soil je ideální pro rostlinná akvária, zejména pro aquascaping a akvária s krevetami.
 • obsahuje všechny životně důležité minerály a stopové prvky
 • s úrodnou vulkanickou zeminou
 • s bio-filtrační funkcí pro zdravou a čistou vodu
 • vytváří aktivní měkkou, lehkou a kyselou vodu (cca pH 6-6,5, KH 0-2°N)
 • dvakrát tepelně upravováno - dlouhodobě stabilní
 • ideální v kombinaci s CO2 hnojením
 • s hodnotnými huminovými kyselinami
 • ideální pro všechny rostliny, ryby a krevety, které potřebují měkkou lehce kyselou vodu
 • vhodný pro půdní filtry (chov krevet)
 • speciální forma živin – nepodporují tvorbu řas
 • 100% přírodní produkt

Půdní substrát Scaper‘s Soil je vyroben ze 100% přírodních surovin, z různých, pečlivě vybraných, přírodních zemin. Z tohoto důvodu dodává akvarijním rostlinám životně důležité minerály a stopové prvky, které denně potřebují. Díky nepravidelně tvarovaným zrnům o průměru 1 až 4 mm působí dno akvária obzvláště přirozeně. Jeho kyprá struktura umožňuje optimální průtok vody, kořeny rostlin mohou dobře růst. Substrát Scaper‘s Soil nabízí perfektní základ pro zdravý, silný růst a syté barvy akvarijních rostlin. Také mechy z tohoto substrátu profitují, což se projevuje souvislým růstem a sytě zelenými listy. Díky temně černému zbarvení vzniká intensivní kontrast vůči zářivě zeleným rostlinám.

Scaper‘s Soil účinně brání nepříjemnému růstu řas, a to ze 3 důvodů:
 • Prostřednictvím speciálního vzorce živných látek - takto jsou živiny využité v první řadě rostlinami, ale ne řasami.
 • Prostřednictvím funkce vyrovnávací paměti živných látek - podobně jako u bakterie jsou přebytečné živiny zachyceny z volné vody a teprve v případě potřeby rostlin se opět uvolní zpět.
 • Prostřednictvím silné podpory růstu rostlin – protože dobře rostoucí vodní rostliny jsou nejsilnějšími protivníky řas.

Scaper‘s Soil má aktivní výměnné iontové vlastnosti. Tím snižuje hodnotu pH a stabilizuje ji v mírně kyselém prostředí (hodnota pH cca 6,0 až 6,5). Zároveň snižuje uhličitanovou tvrdost (záleží na uhličitanové tvrdosti výchozí napuštěné vody) až k hodnotě 0 ° d KH, čímž činí vodu výrazně měkčí. Mimo jiné slouží jako přírodní zdroj cenných huminových a fulvo kyselin, aniž by došlo k zabarvení vody. Tak vytváří tento substrát hodnoty vody, na které jsou zvyklé mnohé tropické akvarijní rostliny a ryby ze svého přirozeného prostředí. Měkká, lehce kyselá voda je ideální například pro většinu jihoamerických akvarijních ryb, například neonek, skalárů nebo diskusů.

Scaper‘s Soil je i navzdory měkké vodě bezpečně použitelný v kombinaci s přihnojováním CO2, protože díky tomuto substrátu je hodnota pH stabilizována. Scaper‘s Soil zajistí ve Vašem akváriu křišťálově čistou vodu a zdravé životní podmínky. Díky poréznímu povrchu je substrát ideální k osídlení důležitými čistícími bakteriemi. Takto se stane veškerý půdní základ obrovským biologickým filtrem. Tímto jsou zajištěny optimální předpoklady pro nejlepší kvalitu vody, a to prostřednictvím efektivního biologického samočištění. Současně na sebe tento substrát navazuje četné škodlivé látky přímo z vody. Granulát je dvakrát vypálený, a proto ve vodě dlouhodobě stabilní.

Vhodný pro sladkovodní akvária, paludária a tropická terária.
Vhodný také pro krevety

Vlastnosti substrátu snižující hodnoty pH a KH, spolu s vynikajícím filtračním výkonem, činí ze Scaper‘s Soil optimální substrát pro chov krevet, které vyžadují lehce kyselou vodu, jako jsou například druhy Crystal Red a Red Bee.

Scaper‘s Soil je díky dlouhodobě stabilním zrnům vynikající použít v kombinaci s půdním filtrem, díky němuž dosáhnete optimálních hodnot ještě rychleji. Navíc zvýšíte výkon filtru. Díky kypré a zároveň stabilní struktuře je půdní základ ideálně zásobován kyslíkem, takže nemohou vznikat hnilobné procesy. Jeho vysoce porézní povrch vytváří znamenitý substrát pro osídlení důležitými mikroorganismy, které obzvláště mladé krevety vyžadují pro svůj vývoj. Na substrátu Scaper‘s Soil nádherně vynikne zbarvení krevet. Zejména bílé, červené a žluté krevetky na temně černém podkladu doslova září.

Návod k použití:

Do suchého akvária nasypte nepropraný substrát Scaper‘s Soil, a to do výšky cca 5 cm, rozmístěte dekorační předměty a vysaďte rostliny (během osázení pravidelně kropit), nakonec opatrně naplňte vodou tak, abyste substrát nezvířili.

Případné zakalení se vyčistí během několika hodin.

Upozornění

Není vhodné pro rostliny nebo zvířata, která potřebují neutrální nebo alkalickou vodu. Není vhodné pro bagrující a pro použití odkalovačů. Nemíchat s jinými substráty. Nekombinovat s produkty snižujícími pH hodnoty.

Skladování

V chladnu a suchu, chránit před sluncem. Otevřený pytel skladovat uzavřený, zabránit vyschnut.
Množství

Scaper‘s Soil 4 l - NanoCube 30 l
Scaper‘s Soil 8 l - Scaper‘s Tank 50 l

Pozor!

Nevhodné pro rostliny nebo zvířata, která vyžadují neutrální nebo zásaditou vodu.
Není vhodné pro ryby, které bagrují v půdním substrátu.
Při výměně vody nebo odsávání kalu nezviřte silně vodu.
Nemíchejte s jinými půdními substráty. Nepoužívejte v kombinaci s látkami snižujícími hodnotu pH.
Výrobce ani prodejce nepřebírá odpovědnost za škody způsobené nesprávným a nevhodným používáním.
Vyrobeno ze 100% přírodních surovin - případně může obsahovat části rostlin nebo dřeva.
Uchovávejte mimo dosah dětí!

Výrobce

DENNERLE GmbH, Německo

Obsah balení:

DENNERLE Substrát Scaper‘s Soil 4 l

 
Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
 • Žádné dokumenty
E-mail
Dotaz
Odeslat

- 05.05.2020 12:09
Dobrý den, je tento substrát vhodný i pro sumečk a přísavky?? S pozdravem Jiráková Lucie
Odpověď: Dobrý den, ano je, ačkoliv pro tyto ryby doporučujeme mít v akváriu pískovou pláž.
- 25.03.2020 9:34
Dobrý den chtěl bych se zeptat kolik budu potřebovat substrátu na 60l akvárium děkuji
Odpověď: Dobrý den, je potřeba si říct kolik rostlin a jakou krajinu budete v akváriu mít a podle toho si určit množství substrátu, doporučil bych 5-10l substrátu.