Základní vybavení pro chov krevetek  
Akvárium
Pro chov sladkovodních krevetek můžete vybírat menší akvária od 10 do 60l. Samozřejmě můžete chovat krevetky i ve větších nádržích, ale budete potřebovat větší množství krevetek, aby vůbec byly vidět. 
   
Filtrace
Pro malá krevetária můžete používat vnitřní filtry s biomolitanem, máte tak jistotu, že se krevetky nebudou do filtru schovávat a nebude docházet k jejich úhynu. Přesto dbejte na to, aby filtrace byla správně naddimenzovaná. 
   
Dno
Pokud chováme krevetky, které vyžadují měkčí a kyselejší vodu, doporučujeme jako dno použít jílový substrát, který vytváří lepší prostředí pro chov těchto živočichů. Na povrchu substrátu se také vytváří biologický film, který slouží především nově narozeným krevetkám jako potrava. 
   
Úprava kohoutkové vody
Buďte důslední  při přípravě akvarijní vody, krevetky jsou drobní živočichové a jsou velmi citlivé na změny parametrů vody. Pomocí kondicionéru Aquamaker z vodovodní vody odstraníte toxický chlór, čpavek a dusitany. Tyto jmenované látky jsou pro krevetky smrtelné.
Úprava osmotické vody
K úpravě osmotické vody používáme speciální minerální sole, abychom dosáhli žádaných parametrů. Toto je naprosto perfektní řešení a vhodné pro chov náročných sladkovodních krevet. Zároveň, tak předejdete problémům s řasou, jelikož budete mít nad vodou maximální kontrolu. 
   
Základní krmivo
Krmivo ShrimKing Complet obsahuje základní živiny jako jsou minerály, bílkoviny a řasa. Krevetky krmte maximálně jednou denně. Dávkování 1 peletka  pro cca 20 krevetek. 
Doplněk stravy pro lepší stavbu krunýře
Krmivo ShrimKing Mineral obsahuje základní minerály, které pomáhají krevetkám zlepšovat stavbu krunýře, díky čemuž mohou krevetky pravidelně krunýř svlékat a růst.  Dávkování 1 peletka  pro cca 20 krevetek. 
Doplněk stravy pro lepší zbarvení
Krmivo Shrimp King colour je doplňkové krmivo, které na přírodní bázi dodává krevetkám živiny, které zlepšují jejich zbarvení. Vhodné pouze pro krevetky Red Cherry, Bloody Mary a Red Sakura.
Zlepšení biologického povlaku
ShrimKing BioTase je práškové krmivo, které zlepšuje tvorbu biologického filmu na podloží akvária. Krmivo se skládá, především z bakteríí, díky čemuž zlepšuje rovnováhu akvária a posiluje imunitu mladých krevetek. 
 

Často kladené dotazy:

Mohu chovat krevetky společně s dalšími živočichy?
Ano krevetky můžete chovat společně s akvarijními rybičkami, dbejte, ale na to, aby rybičky byly menší, snášenlivé a jejich potrava nezahrnovala krevetky.

Je možné chovat pospolu více druhů krevetek?
Pokud mají krevetky stejné nároky na parametry vody není to problém, počítejte, ale s tím, že některé druhy se mezi sebou mohou křížit a vznikne Vám tak řada bezbarvých krevetek. Doporučujeme se poradit s našimi prodejci nebo s chovatelem krevetek.

Kolik krevetek si pořídit?
Krevetky bychom si vždy měli pořizovat ve větším množství. Příklad pro 30l akvárium doporučujeme pořídit 10-15 krevetek pro úspěšný start. Krevetky se po několika týdnech začnou množit a Vy jich budete mít víc než jste si pořídili.

S chovem i rozmnožováním krevetek máme řadu zkušeností a rádi Vám poradíme.

Článek pro Vás vypracoval Tomáš Stöckl


Související produkty