Dennerle Plant Care N 250ml

Dennerle Plant Care N 250ml

Vaše cena
219,00 CZK
Vaše cena bez DPH
180,99 CZK
Dostupnost Praha
0 ks
Dostupnost Vysoké Mýto
7 ks Ihned k odběru
Kód
55246
Kód výrobce
4816

 

Dusíkaté hnojivo pro náročná rostlinná akvária
Dusíkaté hnojivo pro silně osázená akvária
Pro cílený přísun dusíku (dusičnany = NO3)
Pro nádherné rostliny a intenzivně jasné barvy
Vysoký dosah díky koncentrovaným aktivním složkám
Vědecky testováno a optimalizováno

Dusíkaté makroživinové hnojivo pro osázená a náročná akvária

Akvarijní rostliny potřebují ke zdravému růstu asi 20 různých živin. Dusík má v tomto ohledu zvláštní význam. Dusík patří mezi makroživiny a je ho potřeba v největším množství po uhlíku (jako CO 2 ). Spolu se světlem a CO 2 je nejdůležitějším předpokladem pro vyvážený, zdravý růst rostlin.

K čemu je v akváriu potřebný dusík?

Rostliny potřebují dusík k vytvoření četných organických sloučenin, zejména pro syntézu životně důležitých aminokyselin. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin a enzymů a mají centrální funkce v metabolismu rostlin. Dusík je také potřebný pro tvorbu listové zeleně (chlorofyl). Rostliny mohou absorbovat dusík v různých chemických formách, zejména jako amonium, dusičnany a močovinu. V akváriu je dusík přítomen především jako dusičnany. Dusičnany mohou být skladovány v rostlinných buňkách a transportovány uvnitř rostliny. V běžných rostlinných komunitních akváriích není přídavek dusíku nutný, protože se do akvária obvykle dostává v dostatečném nebo často i nadměrném množství prostřednictvím krmiva. V náročných osázených akváriích (např. aquascapingová akvária, holandská akvária) je však situace jiná. Mají nadprůměrnou potřebu živin, zejména pro makroživiny. Taková rostlinná akvária se vyznačují
hustá výsadba (více než 70 – 80 % spodní plochy)
mnoho rychle rostoucích druhů
dostatek světla (30 – 60 lumenů/litr nebo více)
Hnojení CO 2
Částečná výměna vody 30 – 50 % za týden
žádné nebo nízké osazení ryb (ale s krevetami)

Zjistěte nedostatek dusičnanů v akváriu

V těchto typech akvárií může rychle dojít k nedostatku dusíku. V tomto případě se celá rostlina změní na žlutou nebo žlutozelenou. Nedostatek se nejprve projeví na starších listech. Vypadají žlutěji než ty nové, ale obvykle neumírají. U některých rostlin listy zesklovatí a téměř zprůhlední nebo se zbarví lehce do fialova. Růst je výrazně zpomalen. Inhibice růstu rostlin obvykle vede k problémům s řasami.

Odstraňte nedostatek dusičnanů v akváriu

U náročných rostlinných akvárií je proto velmi užitečné hlídat si hladinu dusičnanů a případně ji doplňovat. Každé akvárium má specifickou spotřebu živin v závislosti na množství rostlin, rostlinných druzích, chovu zvířat, krmení, změnách vody a podmínkách růstu (množství světla, doba osvětlení, přidávání CO 2 , technologie filtrů atd.). Potřebné množství hnojiva by proto mělo být stanoveno individuálně pro každé akvárium. Pokud akvárium potřebuje všechny 3 makroživiny N, P a K, použijte Dennerle Plant Care NPKje doporučeno. Poměry živin zde byly zvoleny tak, aby všechny makroživiny byly rostlinami absorbovány ve stejném poměru. Ani při dlouhodobém pravidelném užívání nemůže docházet k nedostatkům nebo ke škodlivému hromadění jednotlivých živin. Zvláště u makroživin je důležitá biologická rovnováha, tj. živiny by měly být vždy přítomny v určitém vzájemném poměru. Je třeba se vyhnout nerovnováze živin, protože obvykle vedou k problémům s řasami. Za zvláštních okolností může mít akvárium nadprůměrnou potřebu dusíku. Existují také vodovodní vody, které obsahují dostatek fosfátů a draslíku, ale příliš málo dusíku. V těchto případech Dennerle Plant Care Nby měly být použity k zásobování rostlin konkrétně dusíkem. Doporučujeme měřit obsah dusičnanů týdně a podle toho dávkovat Plant Care N. Dusičnany lze přesně a spolehlivě měřit pomocí akvaristických testů. Dostatečnou přesnost poskytují i ​​jednoduché ponorné testy, např. Dennerle WaterTest 6v1 . Pokud jste měřili a hnojili pravidelně několik týdnů, vidíte, na jaké úrovni se ustálí naměřené hodnoty a jaké množství dusičnanů akvárium potřebuje. Poté můžete přidat stanovenou týdenní dávku Plant Care Nstandardně a s klidným svědomím prodlužte intervaly měření na 2 až 4 týdny. Makroživinové hnojivo musí být vždy používáno v kombinaci s mikroživinovým hnojivem (kompletní železité hnojivo). Pro kompletní zásobení živinami a nejlepší možný růst rostlin doporučujeme kombinaci s Plant Care Pro . Pro nádherný růst rostlin a zdravé ryby a krevety doporučujeme částečnou výměnu vody 25 % až 50 % týdně. Tím se odstraní odpad a inhibitory a zabrání se nerovnováze živin.

Dávkování: Hnojivo lze přesně a přesně dávkovat: 1 ml na 100 l přidá 1 mg/l dusičnanů. Plant Care N lze použít jako týdenní nebo denní hnojivo.
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
E-mail
Dotaz
Odeslat