Jaké nástroje používáme na údržbu

S těmito nástroji pravidelně servisujeme akvária a udržujeme je bez řas a v maximální čistotě.


 
TDS metr
Následující zařízení slouží k měření vodivosti vody v jednotkách TDS. Značení TDS znamená anglicky total dissolved salts, což v překladu znamená absolutní hodnota rozpuštěných solí. S následujícím přístrojem, tak snadno a rychle zkontrolujete hodnotu jakékoliv vody. Případně nasycení hnojiv ve Vašem akváriu.

 
Houbička
Cleanator je houbička, která má na sobě nalepenou velmi jemnou ocelovou vatu. Díky této vatě bez problému odstraníte jakoukoliv nečistotu ze skla akvária a díky kompaktnímu tvaru houbičky se dostanete i na ty nejhůře dostupná místa.

Životnost houbičky je cca. 1-3 měsíce. Záleží na intenzitě užívání.

 
Zahnuté nůžky s vlnkou
Prohnuté nůžky jsou primárně určený k zastřihávání kobercových, stonkových rostlin nebo na těžko dostupných místech. Díky vlnce na rukojeti můžete provádět střih bez kontaktu se zeminou, naopak s vlnkou na čepeli můžete rostlinky tvarovat, do atraktivních tvarů.
Pinzeta
Tenká pinzeta je určena k sázení drobných nebo kobercových rostlin. Tenká vroubkovaná špička pinzety Vám pomůže zasadit náročnější rostlinky jako je například "Cuba", "Monte Carlo", Eleocharis atd. Zároveň ergonomické provedení pinzety pomáhá k tomu, aby Vaše práce byla co nejpřesnější a vy tak dosáhly žádané podvodní krajiny. 
Malé nůžky s pružinkou
Nůžky na mechy nebo nůžky s pružinou se používají na velmi precizní a detailní prostříhávání a formování mechů nebo kobercových rostlin. Pokud jednou vyzkoušíte stříhat mechy těmito nůžkami už nikdy nebudete stříhat mech ničím jiným.

 
Síťka
Síťka nemusí sloužit jen k lovení ryb, ale můžete s pomocí několika tahů na hladině odstranit zbytky prostřihu z akvária. Pozor zbytky rostlin by nikdy neměli zůstávat v akváriu, jelikož jejich rozklad zvyšuje znečištění vody.
 
Skimer
Praktický pomocník, který dokáže sezbírat z hladiny pomocí plováku a malého čerpadýlka prostřih nebo plovoucí kal. Dbejte na to, aby hladina akvária byla vždy maximálně čistá a mohlo tak docházet k výměně vzduchu mezi akvarijní vodou a vzduchem.
 
Spirálový kartáč
Tento nástroj slouží k údržbě externích filtrů. Díky 150 cm dlouhé pružině a tuhým štětinám krásně vyčistíte hadice po celé délce, ale můžete snadno vyčistit i hadicové adaptéry nebo různé dutiny uvnitř externích filtrů. 

 
Odkalovcí zvon
Odkalovač je vždy naschvál ve formě malého zvonu a to z důvodu, aby neměl takový tah, jelikož nečistoty na dně jsou poměrně lehké a stačí je pouze rozvířit a odsát. Máte tak i jistotu, že z akvária nebudete odsávat písek nebo dokonce živočichy. 
Klip na hadici
Praktický klip můžete upevnit na kyblík, akvárium nebo jinam, abyste zafixovali hadici a měli tak další volnou ruku na práci kolem akvária. 
Čerpadlo
S čerpadlem snadno a rychle můžete vypumpovat starou akvarijní vodu do odpadu a ušetřit si tak zpoustu času během výměny. Zároveň jej můžete použít i na napouštění akvária ze zásobní nádoby např. z kuchyně nebo koupelmny.

Kondicionér na kohoutkovou vodu
Okamžitě upraví agresivní kohoutkovou vodu tak aby byla vhodná pro sladkovodní akvária. Přípravek je naprosto neškodný vůči rybám, rostlinkám, krevetám, šnekům a bilologické filtraci. Zároveň redukuje množství dusitanu a čpavku ve vodě, což jsou nejméně žádoucí látky, které většinu způsobují nemoce ryb nebo bujení řas.
Prevence proti nemocem a posílení imunity živočichů
Listy mandlovníku jsou přidávány do akvárijní vody díky jejich léčivému vlivu, který maj na ryby a krevety. Cattapa-X je efektivní tekutá varianta těchto listů, která nezpůsobuje zákaly v akváriu a přesto zvyšuje obsah huminových kyselin. 

 
Tropica Specialised Nutriton

Profesionální hnojivo pro hustě zarostlá akvária s malým počtem ryb

"Doporučujeme především pro akvária s plynným dávkování CO2 a silným osvětlením"

Hnojivo specilised nutrition, obsahuje odpovídající množství stopových prvků a makroživin tak, aby bylo dosaženo zdravého růstu rostlin. Přípravek Obsahuje nitráty a fosfáty a proto je vhodný především pro hustě zarostlá akvária s menším počtem ryb. Pro správné dávkování přípravku a dosažení žádaných výsledků doporučujeme měnit minimálně 50% vody jednou za týden.  
Tropica Premium Nutrition

Základní hnojivo pro rostlinná akvária s hojným počtem ryb

"Doporučujeme především pro akvária bez plynného dávkování CO2"

Hnojivo premium nutrition, obsahuje odpovídající množství stopových prvků tak, aby bylo dosaženo zdravého růstu rostlin. Přípravek neobsahuje nitráty a fosfáty a proto je vhodný především pro akvária s větším počtem ryb. Pro správné dávkování přípravku a dosažení žádaných výsledků doporučujeme měnit minimálně 25% vody jednou za 2 týdny.  
Tekutý CO2

EasyCarbo 
je extrémě silný a efektivní zdroj uhlíku pro akvarijní rostliny.

Uhlík (ve formě rozpuštěného CO2 ve vodě) je nejduležitější živinou pro optimální růst akvarijních rostlin. Pokud je ve vodě nedostatek uhlíku, rostliky nebudou růst a nepřizpůsobí se prostředí v akváriu. Výsledkem tohoto nedostatku je že rostliny přestanou růst a soupeřit s řasou o cenné živiny. Pokud tento problém potrvá déle, rostlinky začnou vylučovat cukr a další živiny které povzbuzují růst nežádaných řas. Výsledkem je že listy jsou pokryty neatraktivní řasou. EasyCarbo je řešením těchto problémů. Pokud budete správně užívat EasyCarbo tak se už během dvou týdnů můžete těšit na výsledky při kterých rostliny vypadají lépe a rychleji rostou. Při správném užívání bude pro řasy nemožné získat z rostlin nějaké živiny a tak z akvária takřka zmizí.
Blog a video pro Vás vypracoval Tomáš Stöckl.

 

 Související produkty