8 tipů, které Vám pomohou ušetřit peníze za provoz akvária. 
1. Osvětlení
Osvětlení akvária je spotřebič, který je u akvária v provozu několik hodin denně. Tím, že osvětlení nastavíte na minimální dobu svíceni, které akvárium potřebuje, zredukujete nejen meziroční spotřebu energie o několik kw/h ale také omezíte růst řasy a ušetříte si čas při řešení potíží.

Minimální doba provozu akvarijního osvětlení je 7-8 hodin denně. 
2. Topítko
Topné těleso je v akvaristice jedním z největších spotřebičů. Z naší zkušenosti, ale víme, že většina akvaristů svá akvária zbytečně přetápí, aby nastavili "Tropické teploty" obyvatelé akvária si ale ve většině případů vystačí s teplotou okolo 22-23°C. Dalo by se i říct, že topítko si ve většině případů nemusíte pořizovat.

Pokud, ale chováte živočichy, co vyžadujou větší teplotu nemělo by topítko ve Vaší technické výbavě chybět. 
3. Hnojiva
Najděte si hnojiva, která fungují, mají snadnou aplikaci a rozumnou koncentraci. Před pořízením hnojiv si zjistěte, kolik přípravků musíte pořídit, abyste akváriu dodali veškeré živiny, ak často musíte hnojiva aplikovat a v jakém množství. 
4. Další přípravky
Pokud chcete ušetřit za provoz akvária nemůžete mu dopřát maximum není problém. Ačkoliv je na trhu řada přípravků, které akváriu pomáhají ne všechny přípravky jsou nutné pro jeho provoz. Tyto doplňky doporučujeme v případě řešení problémů nebo péče o choulostivější druhy ryb nebo bezobratlích.
5. Krmivo
Nikdy nešetřete na kvalitním krmivu. Levná akvarijní krmiva sice na krátkou dobu uspokojí rybičky, ale při překrmování způsobují kalení vody a růst řas. Levná krmiva také rybám neposkytují žádané živiny a minerály tudíž jsou citlivější na různé nemoce v případě jsou l ivystavené stresu. 

Doporučujeme vyzkoušet krmiva Hikari a Oase Organix
6. Voda
V případě, že budete měnit pravidelně vodu, tak jak doporučujeme (1/2 týdně) tak spotřeba vody ve Vaší domácnosti, taky razantně stoupne. Voda, kterou ale odsajete z akvária se dá ještě využít, přeci jen je plná hnojiv a vy jí tak můžete využít na zalévání pokojových rostlin, bylinek, zahrady a podobně. 

Pokud máte reverzní osmózu můžete hospodařit i s odpadní vodou z reverzní osmózy, tato voda je sice velmi tvrdá, ale stále je možné pro tuto vodu najít využití. 
7. Technika
Pokud nemáte peníze na rozdávání a chcete pěkné prosperující akvarium, tak nekupujte zbytečnosti, které nepotřebujete. Pořiďte si kvalitní filtraci, osvětlení a pokud máte rostliny i CO2 a neobťěžujte se s dalším doplňkovým vybavením, které nepotřebujete. 
8. Pravidelná údržba
Nepřestávejte se o akvárium starat, díky pravidelné údržbě udržujete Vaše akvráium v rovnováze a nemusíte tak řešit problémy s řasou, nezdařilím růstem rostlin, nemoce ryb a podobné komplikace. Teno koníček Vám pak naplní Vaš očekávání a nebudete vyhazovat peníze z okna za problémy, kterým se dalo předejít.  
   
Poraďte se s námi! 
 
  • Pomůžeme Vám se založením nového akvária a řekneme jak na to.
  • Poradíme s výběrem techniky.
  • Dlouhodobě pro Vás budeme k dispozici, abychom Vám pomohli řešit problémy.
 

Článek pro Vás vypracoval Tomáš Stöckl


Související produkty