Dennerle CarboElixier 250ml - 1250 l

Dennerle CarboElixier 250ml - 1250 l

Vaše cena
269,00 CZK
Vaše cena bez DPH
222,31 CZK
Dostupnost Praha
6 ks Ihned k odběru
Dostupnost Vysoké Mýto
5 ks Ihned k odběru
Kód
14478
Kód výrobce
3111

 

UHLÍKATÉ HNOJIVO

CARBO ELIXIER BIO

Tekuté uhlíkaté hnojivo na čistě přírodní bázi,
rychle a efektivně zásobuje všechny akvarijní rostliny lehce dostupným uhlíkem,
s draslíkem, železem, manganem a borem,
urychlí růst,
pro bujný a zdravý růst rostlin,
potlačí řasy díky silnému růstu rostlin,
viditelný úspěch již po několika týdnech,
může být použito s nebo bez dodatečného hnojení CO2,
biologicky snášenlivé pro všechny obyvatele akvária (ryby, krevety, raci, šneci, atd.) při přiměřeném dávkování a použití.


UHLÍK – ZÁKLAD ŽIVOTA

Uhlík je pro rostliny nejdůležitější látkou. Sušina rostlin obsahuje cca 40% hmotnostních uhlíku. V akváriu je většinou nedostatkovým "zbožím". Důsledek: špatný růst rostlin. A pokud rostliny špatně rostou, získávají šanci řasy.

Carbo Elixier Bio zásobuje všechny akvarijní rostliny rychle a efektivně lehce dostupným uhlíkem. Všechny rostliny, od mechů přes echinodory a kryptokoryny až k rychle rostoucím stonkovým rostlinám, budou plnější a silnější. Lístky budou výrazně větší a barevně intenzivnější. Výsledek je viditelný již po několika málo týdnech – patrné na vrcholcích a mladých listech.

Díky bujnému a zdravému růstu stoupne konkurenceschopnost rostlin oproti řasám. Nežádoucí řasy tím budou potlačen. Akvárium bude celkově působit zdravěji, zeleněji a krásněji.TAKTO FUNGUJE CARBO ELIXIER BIO:

Základem rostlinné látkové výměny je fotosyntéza. V tomto biochemickém procesu je zachycena sluneční energie a je ukládána v uhlovodících. Takovou sloučeninou plnou energie je například cukr. Toto spojení využívají rostliny a) jako univerzální zdroj energie nebo, b) používají pro výrobu jiných sloučenin. Abychom zůstali u příkladu cukru: rostliny ve svých buňkách "spálí" cukr a použijí uvolněnou energií k dalším procesům látkové výměny. Nebo mohou cukr zpracovat na různé polysacharidy, celulózu, dřevo. Celulóza, neboli dřevní buničina, je látka, která dodává stromům jejich pevnost a nesestává z ničeho jiného než z dlouhých řetězců cukru.Jak mohou rostliny přeměnit látky?

Centrální bod v metabolismu rostlin je tzv. cyklus kyseliny citronové. Cyklus kyseliny citronové se podobá továrně. Zde jsou různé látky přeměněny, aby mohli vyrobit další potřebné látky. Pomocí tohoto pohybu látkové výměny si mohou rostliny samy vyrobit všechna životně důležitá spojení uhlíku: uhlíkové hydráty, tuky, proteiny, vitamíny, sekundární rostlinné látky atd.

A přesně zde vstupuje do hry přípravek Carbo Elixier Bio. Obsahuje vybrané účinné látky, které ve stejné nebo podobné formě vzniknou také při látkové výměně rostlin. Účinné látky rostliny zachytí a použijí v buňkách jako stavební látky k vytvoření vyššího spojení nebo jako zdroj energie. Díky tomuto dodatečnému zásobení mohou rostliny růst rychleji a silněji.

K tomu ještě jeden pozitivní efekt: všechny organické účinné látky na bázi uhlíku jsou bakteriálně odbouratelné, neboť četné filtrační bakterie v akváriu se jimi živí. Nakonec zůstane pouze oxid uhličitý (CO2) a voda.

Carbo Elixier Bio tak zásobuje rostliny životně důležitých uhlíkem 2 cestami.

Výsledek je viditelný již po několika týdnech pravidelného používání: rostliny rostou rychleji, bujněji a jsou zdravé, řasy nemají šanci.

Dávkování: 1-3 ml na 100 l akvarijní vody 1x týdně

Obsah balení:
DENNERLE Přípravek Carbo Elixier Bio 250 ml
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
E-mail
Dotaz
Odeslat

- 22.12.2020 10:35
Dobrý den,mám dotaz ohledně dávkování,píšete 1-3ml na týden/100l,ale na stránkách DENNERLE píšou 1-3ml na den/100l
S pozdravem Radek
Odpověď: Dobrý den,
jedná se nejspíš o chybu na naší straně, řiďte se podle Dávkování výrobce